MATRIXYL- niedościgniony w walce ze starzeniem się skóry

Matrixyl ®, nazywany również prokolagenem, to peptyd opracowany oraz opatentowany przez Sedermę (światowej sławy laboratorium specjalizujące się w odkrywaniu innowacyjnych składników aktywnych na potrzeby przemysłu kosmetycznego).

Jako peptyd, ma zdolność przenikania w głębsze warstwy skóry, dzięki znacznie mniejszym cząsteczkom zbudowanym z kilku, a nawet kilkunastu aminokwasów.

Światowe targi surowcowe In-Cosmetics doceniły jego innowacyjność nadając medal 25-lecia. To bez wątpienia nieprześcigniony wzór w walce ze starzeniem się skóry. Od lat, technolodzy na całym świecie starają się stworzyć coś tak dobrego jak on, niestety bezskutecznie. Czym dokładnie jest Matrixyl®, jak powstał i przede wszystkim czemu zawdzięcza swe cudowne działanie, odpowiadamy poniżej.

W naturalnym procesie starzenia się, ubywa w naszej skórze kolagenu oraz polisacharydów. Włókna elastyny ulegają osłabieniu, a w konsekwencji, skóra staje się sucha i zwiotczała. Aby korzystnie wpłynąć na jej kondycję i opóźnić proces starzenia, niezwykle ważne jest dogłębne nawilżenie. Na tym polega właśnie sekret Matrixylu®.

Matrixyl® nie dość, że nawilża i wnika do głębszych warstw naskórka, to jeszcze stymuluje komórki skóry do produkcji elastyny, kolagenu, fibronektyny oraz kwasu hialuronowego. W efekcie, powoduje wewnętrzny lifting skóry, innymi słowy zmniejsza ilość, głębokość i wielkość zmarszczek. Co więcej, jak mówi Barbara Zapisek – Główny Technolog marki Mincer Pharma – Matrixyl® ma jeszcze jedną nieocenioną zaletę. W przeciwieństwie do innych składników aktywnych działających przeciwzmarszczkowo, jak np. retinol, Matrixyl® nie powoduje skutków ubocznych typu alergie, podrażnienia lub łuszczenie się skóry. Kosmetyki, które w składzie mają Matrixyl® doskonale nadają się więc nawet do skóry bardzo wrażliwej.

MATRIXYL

W portfolio marki Mincer Pharma, Matrixyl® stanowi główny składnik aktywny gamy BOTOLIFTX. Składają się na nią następujące kosmetyki:

  • Nawilżająco-ujędrniający krem na dzień N° 701, cena: 19,99 zł/ 50 ml
  • Nawilżająco-modelujący krem na dzień i na noc N° 702, cena: 19,99 zł/ 50 ml
  • Odżywczy krem-maska na noc N° 703, cena: 19,99 zł/ 50 ml
  • Krem pod oczy i okolice ust efekt liftingu N° 704, cena: 19,99 zł/ 15 ml
  • Serum do twarzy efekt liftingu N° 705, cena: 27,99zł/ 30 ml