Krem nawilżający

Krem nawilżający jest niezbędny, to podstawa codziennej pielęgnacji, jest idealny zarówno na dzień, jak i na noc. Ale rodzajów kremów nawilżających jest mnóstwo, ponieważ muszą one być dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry. Nie tylko marka Mixa może poszczycić się mnogością kremów nawilżających. W czym więc możemy wybierać?

Krem nawilżający przeciw przesuszaniu się skóry.

Jak sama nazwa wskazuje, ma on na celu uchronienie wierzchnich warstw skory przed przesuszeniem. Wskazany jest szczególnie dla osób z suchą skórą, ale nie tylko. Okazjonalnie, jako porządny łyk nawilżenia, można go zaaplikować na każdy rodzaj cery, szczególnie jesienią i zimą jako ochronę dla skóry.
Kremy do cery suchej i bardzo suchej powinny zawierać składniki odżywcze, jak gliceryna i ochronne, jak masło karite. Często w składzie mają olejki, których celem jest lekkie natłuszczenie skóry, przez co jest ona dodatkowo chroniona.

Kremy nawilżające przeciw błyszczeniu się skóry

Celem takich kremów powinno być optymalne nawilżenie skóry połączone z jednoczesnym ograniczeniem błyszczenia się, aby cera wyglądała zdrowo i promiennie. Pomocne w osiągnięciu tego efektu będą takie składniki jak nawilżająca gliceryna, miedź regulująca poziom nawilżenia oraz dodatek pudru, najlepiej mineralnego, który pozostawia matujące wykończenie. Zarówno przetłuszczona, jak i przesuszona skóra nie wygląda zdrowo. Dlatego tak ważne jest zachowanie równowagi.

Krem nawilżający

Kremy nawilżające o właściwościach łagodzących

Kremy łagodzące sprawdzą się w przypadku cery wrażliwej i alergicznej. Prócz tradycyjnych składników nawilżających mogą posiadać na przykład łagodzący wyciąg z róży lub arniki, która jednocześnie redukuje zaczerwienienia. Skóra wrażliwa odzyskuje zdrowy wygląd i jest optymalnie nawilżona.

Nawilżenie a młodość

Czasu nie da się cofnąć, to pewne. Ale właściwa pielęgnacja skóry w znaczący sposób pomoże zachować młody wygląd. Ochrona przed jej przesuszeniem spowolni proces powstawania zmarszczek, może również je w widoczny sposób zmniejszyć nawet bez konieczności stosowania specjalistycznych kremów przeciwzmarszczkowych. Niektóre kremy jak np. krem łagodzący Mixa można stosować także jako silnie nawilżającą maseczkę – wystarczy zaaplikować na twarz jego większą ilość i potrzymać około 10-15 minut. Jest to sposób na błyskawiczne uelastycznienie skóry.