Warkocz farbowany kredą

Zbliża się karnawał a wraz z nim szalone imprezy. Dlatego pomyśleliśmy o imprezowej fryzurze specjalnie dla was. Jest ona wyjątkowa, ponieważ jest bardzo kolorowa. Taki efekt można uzyskać dzięki specjalnym farbom do włosów. Mają tylko jedną wadę. Są tak samo trwałe, jak tradycyjne farby do włosów.

Jeżeli nie mamy w sobie nic z ekstrawagancji Michała Wiśniewskiego raczej nie będziemy chciały nosić kolorowej fryzury na co dzień. Jest jednak inny sposób na kolorową fryzurę tylko na jeden wieczór. W sklepach fryzjerskich można kupić kolorowe kredy do włosów, bądź pudry. Jest to bardzo proste, o czym możecie przekonać się w poniższym tutorialu.

Warkocz farbowany kredą

Krok 1

Robimy przedziałek na środku głowy. Od przedziałka bowiem będzie wychodził nasz warkocz. Najlepiej kolorowy efekt sprawdza się na włosach kręconych. Możemy więc użyć okrągłej lokówki o dużej średnicy, jeżeli nasze włosy długie się nie kręcą.

Krok 2.

Wybieramy pasma, z których chcemy zrobić warkocz. Za pomocą gąbki do makijażu nakładamy na pasma kolorową kredę. Pasma powinny być suche. Możemy wybrać jeden kolor, na przykład różówy, bądź kilka, na przykład niebieski, zielony i fioletowy. Modne fryzury i ich ostateczny efekt zależą tylko od nas.

Warkocz farbowany kredą 2

Krok 3.

Zaczynamy plecenie od przedziałka. Możemy zaplatać na prawą, bądź lewą stronę. Pleciemy warkocz francuski, stopniowo dobierając kolejne pasemka.

Krok 4.

Gdy nasz warkocz zajdzie za ucho nie pleciemy już w okół głowy, tylko spuszczamy warkocz w dół. Od czasu do czasu opuszczamy też kilka pasemek, aby uzyskać bardziej naturalny i swobodny wygląd.

Warkocz farbowany kredą 4

Krok 5.

Warkocz zakończamy delikatną gumką. Kolorowe pasemka robią tak duże wrażenie, że fryzurze nie trzeba już żadnych dodatków. Wystarczy jedynie nasz uśmiech i imprezowy nastrój. Bawcie się dobrze!