Smoky eye krok po kroku

 

Subtelny makijaż smoky eye będzie korespondował z delikatną urodą. Kolor, jaki dziś polecamy to lawenda. Delikatne, pastelowe kolory to idealna propozycji na wiosenny makijaż.

Szczególnie polecamy jasne kolory paniom o błękitnych oczach, czy też jasnej oprawie oczu.  Na powiekach nabiera ona intensywności, gdyż cień do powiek jest błyszczący. To dobra propozycja intensywnego makijażu codziennego. Świetnie sprawdzi się też w sobotnią noc. Wykonanie tego makijażu jest bardzo proste, o czym przekonacie sięczytając jak wykonać go krok po kroku. Jedynie, co jest nam potrzebne, to jedna paletka z cieniami do powiek.

krok po krokuKrok 1.

Biały, delikatnie połyskujący cień do powiek nakładamy na górną powiekę zaczynając od wewnętrznego kącika oka. Nakładanie kończymy na środku powieki oraz na całym łuku brwiowym. Ten sam kolor nakładamy także tuż pod dolną liną rzęs.

makijażKrok 2.

Lawendowy cień do powiek nakładamy na drugiej połowie górnej powieki.

makijaż oczuKrok 3.

W zewnętrznym kąciku oka nakładamy niewielką plamę śliwkowego cienia do powiek. W ten sposób wydobędziemy głębię spojrzenia, oraz uzyskamy interesujący efekt cieniowania.

lawendowy odcieńKrok 4.

Aby uzyskać płynny efekt smoky eye rozcieramy cienie do powiek. Potrzebna będzie do tego gąbka do blendowania, bądź pędzelek.

Smoky eye

Krok 5.

Tuż nad linią rzęs rysujemy zdecydowaną, czarną kreskę. Dla kontrastu użyjmy czarnego, matowego eyelinera. W ten sposób podkreślamy delikatnie połyskujący cień do powiek. Smoky eye wykończamy tuszując rzęsy czarnym tuszem do rzęs.

cienie do powiek