Jak wybrać idealny puder do makijażu?

Puder w torebce to niezbędnik większości kobiet. Bez niego trudno sobie wyobrazić zrobienie makijażu.
W poniższym tekście postaramy się podpowiedzieć jak dobrać puder do swojej cery, kiedy stosować puder w kulkach, a kiedy lepiej sprawdzi się inny. Zapraszamy do lektury.

Czym się kierować podczas wyboru odpowiedniego pudru?
Rodzaje pudru
Sypki czy w kamieniu, który wybrać?
Kiedy stosować puder w kulkach?
Czym nakładać puder?

Czym się kierować podczas wyboru odpowiedniego pudru?

Młode kobiety, które dopiero rozpoczynają przygodę z codziennym makijażem, muszą uzbroić się w cierpliwość.
Każda cera jest inna i wymaga nieco innego podejścia. Różne są też cele, które powinien spełniać dobry puder.
Może on utrwalać makijaż, zmatowić naszą skórę lub wręcz przeciwnie nadać jej koloru. Jego dobór podobnie jak innych kosmetyków dobrze jest skonsultować z makijażystką, którą oceni naszą skórę, dopyta o styl życia, jaki prowadzimy. Dobór pudru tylko pozornie wydaje się prosty. W drogeriach dostępnych jest wiele ich rodzajów.
Znając swoją skórę i cel, jaki chcemy dzięki niemu osiągnąć możemy łatwiej dokonać właściwego wyboru.

Rodzaje pudru

Przyjrzyjmy się pokrótce rodzajom pudru oraz ich roli.

Puder kryjący – bardzo lubiany przez kobiety ze względu na to, iż może być używany zarówno na podkład, jak i bez niego. Jego rolą jest ukrycie drobne niedoskonałości cery typu pierwsze zmarszczki czy przebarwienia. Ponieważ jest pudrem kolorowym musi być dopasowany do naszej cery.

Puder mineralny – ze względu na sypką postać, w której zazwyczaj występuje doskonale pełni rolę podkładów. Za jego wyborem przemawia również fakt, iż jest bogaty w składniki mineralne i mogą go stosować osoby o wrażliwej skórze.

Puder matujący – skierowany do osób o tłustej cerze, która często się świeci i makijaż łatwo z niej schodzi. Sprawdzi się idealnie do jego częstego poprawiania.

Puder rozświetlający – zgodnie z nazwą ma za zadanie dodać naszej skórze blasku, zwłaszcza kiedy czujemy się zmęczone. Odrobina pudru ożywi twarz. W zależności od naszych preferencji pudry rozświetlające występują w różnych formach. Dostępne są w kulkach, kamieniu lub postaci sypkiej.

Puder transparentny. Wiele pań uważa go za absolutny niezbędnik, gdyż pomaga utrwalać make-up w ciągu dnia. Dodatkowo wybierając odcień jasnożółty lub brzoskwiniowy, można w kilka chwil dodać twarzy promienności.

Sypki czy w kamieniu, który wybrać?

Puder sypki, czyli sproszkowany występuje zarówno w wersji kolorowej, jak i transparentnej. Należy zachować ostrożność podczas używania, aby nie oprószyć nim ubrania.

Puder w kompakcie nazywany również kamieniem jest wygodniejszy w użytku, gdyż nie pyli i nie grozi, chociażby wysypaniem w kosmetyczce. Bardzo często puder w kompakcie posiada mini lusterko, które pomaga w dowolnej chwili na szybką poprawę makijażu.

Kiedy stosować puder w kulkach?

Jednym z najbardziej lubianych pudrów jest wersja w kulkach. Czemu tak jest?
Przede wszystkim dlatego, iż dzięki różnorodności odcieni kulek w opakowaniu robiąc makijaż, uzyskujemy równomierny efekt bez niepotrzebnych smug. Po drugie puder w kulkach dostępny jest w różnych wersjach co czyni go bardzo wszechstronnym. Puder rozświetlający omówiliśmy powyżej.
Puder brązujący przyda się, jeśli chcemy dodać naszej cerze nieco opalenizny. Wersja wyrównująca koloryt składa się z kulek w kilku kolorach od zielonego przez żółty, fioletowy, brzoskwiniowy na waniliowym kończąc. Każdy z nich ma swoje zadanie. Więcej informacji na temat pudrów w kulkach dostępnych jest na stronie https://www.wizazsklep.pl/99-pudry-w-kulkach

Kiedy zatem stosować puder w kulkach? Wówczas, gdy zależy nam na wygodzie. Bardzo łatwo się go nakłada. Dobry pędzel pozwala bez problemu rozprowadzić go na twarzy. Z innych zalet wymienić należy wydajność.
Co poza tym? Pozwala uzyskać bardzo naturalny efekt na twarzy, komponując się z podkładem. Puder w kulkach jest uniwersalny. W ramach jednego opakowania potrafi rozświetlić twarz, dodać jej opalenizny, zamaskować drobne niedoskonałości oraz utrwalić makijaż w ciągu dnia.

Czym nakładać puder?

Poznaliśmy już podstawowe rodzaje pudru i ich możliwe zastosowania. Pora przejść do części ostatniej, którą jest właściwe jego nakładanie. Najlepszy puder, aby nadał twarzy odpowiedniego wyglądu musi być właściwie nałożony. Wśród akcesoriów do nakładania pudru wymieniamy trzy najpopularniejsze. Są to: pędzel, puszek i gąbka. Można pokusić się o stwierdzenie, że każdy z tych drobnych pomocników makijażu ma swoje zdecydowane zwolenniczki. Przyjrzyjmy się zatem każdemu z nich.

Pędzel do pudru

Dobry pędzel jest niezbędny do aplikacji pudru i pomimo że jest on dodatkowym wydatkiem, warto w niego zainwestować. Do sypkiego pudru zalecany jest zaokrąglony pędzel z miękkim włosiem.

Puszek do pudru

Puszek to zdaniem wielu pań najwygodniejsza metoda nakładania pudru. Wielu producentów kosmetyków dołącza je do opakowania, dzięki czemu są zawsze pod ręką. Aplikacja pudru puszkiem polega na delikatnym wklepywaniu go w skórę. Dla niektórych pań jest to ich wadą. Zdaniem części z nich puszkiem trudniej jest uzyskać optymalny efekt.

Gąbka do pudru

Ostatni z drobnym pomocników do aplikowania pudru. W tym przypadku dobrze radzą sobie te same gąbki, które służą do rozprowadzania podkładu na twarzy. O ile tylko nie przesadzi się z ilością nabranego pudru za pomocą gąbki można uzyskać satysfakcjonujący efekt. Więcej informacji o makijażu dostępne jest na wizaz sklep.

Reasumując temat. Puder do twarzy jest niezbędnikiem każdej kobiecej kosmetyczki. Nim jednak znajdzie się w niej na stałe, każda z pań powinna drogą prób i błędów znaleźć ten, który będzie pasował zarówno do jej karnacji, jak i stylu makijażu. Mamy nadzieję, że powyższy tekst okaże się pomocny podczas poszukiwania odpowiedniego pudru.