Polecane perfumy z drzewem sandałowym dla kobiet i mężczyzn

drewno sandałowe

Drewno sandałowe już od wielu lat wykorzystywane jest w przemyśle perfumeryjnym. Wytwarzane jest ono z sandałowca, który po Łacinie określany jest jako Santalum. Wspomniana roślina rośnie w różnych rejonach kuli ziemskiej. Można ją spotkać na przykład na Sri Lance, w Australii oraz archipelagach znajdujących się na Oceanie Spokojnym. Niemniej jednak najbardziej cenione gatunki sandałowców uprawiane są w indyjskich regionach takich jak Mysore, Perala, Kamil Nadu oraz Karnataka.

Barwna historia olejku sandałowego

Co ciekawe pozyskiwany drewna sandałowca olejek sandałowy był znany już w cywilizacjach antycznych. Przypisywano mu wówczas magiczne właściwości. Z uwagi na swoje metafizyczne konotacje był on bardzo często wykorzystywany podczas różnego rodzaju celebracji religijnych. Olejek sandałowy był także uznawany za afrodyzjak. Współcześnie jest on składnikiem wielu perfum dedykowanych zarówno płci pięknej, jak i mężczyznom, którzy poprzez wybór konkretnego zapachu pragną podkreślić swoją atrakcyjność.

Gucci Bamboo – woda perfumowana, z którą identyfikują się silne kobiety

Gucci Bamboo jest znakomitą kompozycją, która akcentuje siłę kobiecej osobowości. Wystarczy wspomnieć, że integralną częścią tego bukietu jest bambus, który rośnie nawet w niesprzyjających warunkach. Kompozycję otwiera bergamotka, która przechodzi następnie w wyczuwalną w nucie serca lilię, ylang-ylang oraz pomarańczę. W nutach bazowych odnaleźć można bursztyn oraz drewno sandałowe. Bardzo ciekawa, naturalna kompozycja.

Channel No. 5 – dumny powrót legendy

Tych sztandarowych perfum marki Channel nie trzeba nikomu przedstawiać. Epicka kompozycja, która została wprowadzona na rynek już w 1921 roku, stworzono z myślą o prawdziwych damach. Kobiety z klasą cenią sobie bardzo bogaty bukiet, w którym doszukać się można między innymi woni bergamotki, cytryny, jaśminu i zmysłowego drewna sandałowego. Nic więc dziwnego, że wspomniane prefumy utożsamiane są z gracją i wyszukanym smakiem. Idealne na bankiet, kolację w wykwintnej restauracji czy spotkanie biznesowe.

Hugo Boss Woman – siła ukryta w awangardowym flakonie

Zapach drzewa sandałowego można poczuć także w perfumach popularnej marki Hugo Boss, która tym razem stworzyła produkt dla ambitnych i pewnych siebie pań, które są doskonale świadome własnej kobiecości. Sam flakonik prezentuje się niezwykle estetycznie. Zawartość buteleczki także reprezentuje nienaganny poziom. W kompozycji wyczuć można egzotyczne mango, odświeżający fiołek i ponętną frezję. Uwieńczeniem całości jest minimalizm cedru i sandałowca. Doskonała, świeża kompozycja dla kobiet, które wiedzą, czego chcą.

Guerlain L”Homme Ideal – elegancja zaklęta w kwadratowym flakoniku

Woda toaletowa Guerlain L”Hommme została stworzona z myślą o prawdziwych dżentelmenach. Bukiet, który wyróżnia się egzotycznym zapachem, znakomicie odzwierciedla osobowość pewnych siebie i kreatywnych mężczyzn. Idealne perfumy wieczorowe, czy na spotkanie biznesowe. Wartościowym uzupełnieniem kompozycji, w której dominują cytrusy, są fasola tonka oraz migdały.

Woda toaletowa Hugo Boss – Bottled Boss – cenny atrybut nowoczesnego mężczyzny

Perfumy Bottled Boss to wyważona kompozycja dedykowana mężczyznom, dla których priorytetem jest work-life balance. To perfumy o zapachu eleganckim, ale mające sznyt lifestyle’owy Oprócz wartościowego drewna sandałowego zawiera ona między innymi ambrę, piżmo, geranium, cynamon, jabłko i goździki.

Zobacz pełną ofertę perfum męskich i damskich w sklepie https://perfumy.pl/