Manicure w nutki

Pokazujemy jak wykonać koncertowy manicure w nutki. Wybierasz się na koncert swojego ulubionego zespołu i nie wiesz czym dopełnić swoją stylizację? A może szukasz pomysłu na to, by po prostu ciekawie ozdobić paznokcie? Bez względu na to, z jakiego powodu poszukujesz drobnej inspiracji, ta zapewne przypadnie ci do gustu. Urocze nutki będą świetnym dopełnieniem każdej stylizacji. To dosyć proste zadanie, z którym poradzą sobie nawet te panie, których ręce mają tendencję do drżenia. Wystarczy tylko podłożyć coś sobie pod nadgarstek i problem zniknie. Poniżej znajdziesz tutorial, który pomoże ci w ozdobić paznokcie.

Będą ci potrzebne:

* biały lakier do paznokci

* czarny lakier do paznokci

* lakier podkładowy

* lakier utwardzający (top coat)

* sonda do robienia kropek na paznokciach

* cienki pędzelek do paznokci

manicure

Baza i biały lakier

Zacznij od odtłuszczenia paznokci. Kiedy już się z tym uporasz, nałóż na nie bazę. Gdy ta wyschnie możesz przejść do malowania paznokci białym lakierem. Nie wykluczone, że będziesz musiała nałożyć dwie warstwy.

 

lakier do paznokci „Pięciolinia”

Zgodnie z zapisem nutowym, powinnaś namalować teraz pięciolinię, ale nam wystarczą jedynie trzy kreski. Namaluj je na końcu paznokcia przy pomocy cienkiego pędzelka i czarnego lakieru. Postaraj się zrobić to tak, by były mniej więcej jednej grubości i w miarę równoległe względem siebie. Jeżeli drżą ci ręce, oprzyj nadgarstek na jakiejś poduszeczce albo na stole, to powinno ułatwić rysowanie.

 

wzorki na paznokcie Kropki

Do zrobienie brzuszków twoich nutek przyda ci się sonda. Narysuj jedną z nich na górnej linii, a drugą na dolnej. Możesz również namalować wyłącznie jedną kropkę – ilość zależy wyłącznie od ciebie.

 

 

stylizacja paznokciPionowe kreski

Nutki prócz brzuszków powinny mieć jeszcze kreseczki. Ozdób więc każdy z nich pionową linią. Pamiętaj, aby namalować je po prawej stronie każdej kropeczki. Nie zakańczaj ich, pozostaw je po prostu w formie linii prostych.

 

paznokcieŁączenie nutek

Teraz połącz podwójne nutki przy pomocy poziomej kreseczki idącej od jednej „nóżki” do drugiej. W przypadku pojedynczych nutek, nie musisz wykonywać tej czynności.

 

 

Lakier utwardzającyLakier utwardzający

Gdy ozdoby już wyschną, możesz przejść do utwardzania efektu twoich starań. Pomaluj paznokcie lakierem utwardzającym, poczekaj, aż wyschnie i gotowe.