Kok z wypełniaczem

Niepozorny kawałek gąbki może bardzo odmienić naszą codzienną fryzurę. Modne fryzury dzięki wypełniaczom nabierają objętości. Dzięki temu fryzura nabiera także elegancji i szyku. Jest to więc świetny sposób na fryzury ślubne. Włosy tak upięte świetnie zaprezentują się zarówno na ślubie kościelnym, jak i skromnym obiedzie weselnym. Oto jak krok po kroku zrobić kok z wypełniaczem.

Krok 1.

Jak w przypadku każdego innego koka rozpoczynamy od związania włosów. Kok będzie znacznie bardziej efektowny, gdy włosy są proste i gładkie. Warto zatem włosy długie bardzo dokładnie rozczesać. Najlepszym grzebieniem do takiego zadania okazuje się ten z szeroko rozstawionymi zębami. Włosy się wtedy nie kołtunią i nie wypadają.

kok z wypełniaczem

Krok 2.

Przez związane włosy przekładamy wypełniacz w kształcie amerykańskiego pączka. Wypełniacze są dostępne w wielu różnych kolorach. Wybierzmy ten, który najlepiej odpowiada naszemu kolorowi włosów. Wtedy bowiem wypełniacz będzie mniej widoczny.

Krok 3.

Teraz najważniejsza część. Aby wyszły nam modne fryzury potrzeba nam teraz nieco staranności i dokładności. Wszystkie kosmetyki musimy bardzo dokładnie rozłożyć na wypełniaczu. Tak aby włosy możliwie jak najgęściej pokryły gąbkę. Cały sekret tkwi w odpowiednio dobranym, rozmiarze wypełniacza. Włosy długie mogą mieć wypełniacz o dużej średnicy. Dla krótkich lepiej wybrać najmniejszy wypełniacz.

kok z wypełniaczem 2

Krok 4.

Nasadę koczka związujemy dowolną gumką. Nie będzie jej widać, więc może to być zwykła gumka. Ważne jednak, by była dość gruba i mocna, aby koczek dobrze się trzymał.

Krok 5.

Pozostał nam swego rodzaju kucyk z luźno zwisających kosmyków. Te owijamy wokół nasady kucyka. Tym samym ukrywamy gumkę do włosów. Aby pasmo dobrze się trzymało upinamy je za pomocą wsuwki. Możemy użyć także ozdobnej spinki.