Jak zrobić loki

Ach gdyby każda kobieta miała piękne loki! Nie wszyscy mają naturalnie kręcone włosy, więc pokażemy krok po kroku jak zrobić loki bez lokówki.

Lokówka to bardzo użyteczne akcesorium. Niestety, gorąco lokówki może łatwo zniszczyć włosy. Tak wysoka temperatura przesusza włosy i sprzyja rozdwajaniu się końcówek. Czy mamy więc zapomnieć o lokach? Modne fryzury możemy uzyskać bez użycia lokówki. Wystarczy odrobinę pracy przed snem, Jedyną wadą tej metody jest czas. Wspaniałe loki uzyskamy dopiero rano. Zawsze jednak możemy pomóc sobie suszarką.

loki

Krok 1.review smartphone android

Umyte i starannie rozczesane włosy zwilżamy wodą. Wilgotne włosy staną się bardziej podatne na skręcanie. Dodatkowo możemy użyć kosmetyku zwiększającego objętość włosów, bądź ich elastyczność.

kręcone włosy

Krok 2

Zbieramy włosy znad czoła , skręcamy je i zwijamy w mały koczek. Związujemy go za pomocą bardzo elastycznej gumki do włosów.

Krok 3.

Zbieramy kolejne partie włosów, z których układamy kolejne koczki. Kontynuujemy, póki wszystkie włosy nie będą zebrane i spięte.

Krok 4.

Z taką fryzurą możemy położyć się spać. Jeżeli jednak zależy nam na czasie możemy włosy długie podsuszyć suszarką.

lokówka do włosów

Krok 5.

Po wysuszeniu delikatnie rozwijamy koczki. Pozwalamy wszystkim pasmom swobodnie opaść na plecy.

Krok 6.

Skręcone pasma rozczesujemy palcami. Najlepiej każde wąskie pasmo starannie rozdzielać palcami. Dla podkreślenia skrętu możemy jeszcze użyć kosmetyku takiego jak pianka do włosów. I nasze zniewalające loki są już gotowe. Tak uzyskane loki mogą być bazą do innej fryzury. Ale długie, rozpuszczone włosy w tej formie będą się prezentować doskonale, bez dodatkowych zabiegów. Ostatnio coraz częściej styliści zwracają uwagę na piękno naturalnego wyglądu.

długie włosy