Fryzury w stylu pin-up są zawsze stylowe

#Supermodelka Plus Size Zuzanna Zakrzewska fot. Kajus PyrzTrendy nawiązujące do stylu pin-up regularnie wracają do mody. W jednym z odcinków programu „#Supermodelka Plus Size” odbyła się sesja zdjęciowa, w której uczestniczki wystylizowano na ikony lat 40. i 50. XX wieku. Fryzury do sesji stworzyli styliści Akademii Claudius Hair Treser Team  pod przewodnictwem Klaudiusza Iciek „Claudiusa”, eksperta marki KEMON.

Pin-up (z ang. pin-up – przypiąć, powiesić) – określenie używane wobec trendu wywodzącego się z głównie z lat 40. i 50. XX wieku. Pin-up girls (dziewczyny pin-up) były piękne i uśmiechnięte, ubrane w rozkloszowane sukienki lub skąpe stroje/bieliznę. Pojawiały się głównie na plakatach, które mężczyźni przypinali na ścianach (stąd ich nazwa).

Współczesne pin-up girls wzorują się przede wszystkim na modzie tamtych lat, ich charakterystyczną cechą są mocne czarne kreski nad górnymi powiekami, długie rzęsy (często sztuczne), mocno pomalowane na czerwono usta oraz „zarumienione” policzki. Charakterystyczne fryzury to głównie loki podpięte po bokach, grzywki – koniecznie podwinięte lub w formie dużych loków.

W programie „#Supermodelka Plus Size” styliści pod okiem „Claudiusa” zaproponowali uczestniczkom fryzury dopasowane do typu urody oraz stylizacji. Joannie podkreślono jej pewność siebie, Wiktorii dziewczęcość, Kasi zalotność, Patrycji zadziorność, a Zuzi wrodzoną elegancję. Powstały zróżnicowane uczesania, które widocznie nawiązują do stylu pin-up. Zostały one jednak uwspółcześnione, aby oryginalne fryzury z tego okresu stanowiły inspirację, a nie wzór do odtworzenia. I tak charakterystyczne elementy, jak np. podwiniętą na gruby wałek grzywkę uzupełniono pięknie wyczesanymi, lekko falistymi bokami. Upięciom nadano geometryczny kształt. Loki zaś zostały skręcone tak, aby załamania były kanciaste.

Powstały dzięki tym zabiegom fryzury z jednej strony vintage, z drugiej nowoczesne, z jednej strony słodkie, a z drugiej zadziorne. Dokładnie takie, jaki jest styl pin-up.